Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić decydując się na przekłucie kolczyka jest wybór salonu, w którym to zrobisz.

Nie zalecane jest przekłuwanie sobie kolczyka samemu lub przez koleżankę.

Osoba bez specjalnych uprawnień i doświadczenia może narazić Cię na infekcje lub komplikacje.

Ucho swobodnie można przekłuć u kosmetyczki jednak odradzane jest przekłuwanie czegokolwiek innego, gdyż kosmetyczki używają pistoletu, który nie nadaje się do żadnego innego przekłucia, poza płatkiem ucha.

W przypadku ucha jak i wszystkich innych przekłuć, zdecydowanie najlepsze co możesz zrobić to udać się do profesjonalnego salonu piercingu.

Najlepiej przed wyborem salonu dowiedzieć się coś o nim, poczytać fora internetowe, popytać znajomych, czy polecają dany salon.

Nie widzimy również problemu w tym aby spytać się danego piercera czy ma odpowiednio długie doświadczenie w swoim fachu.

Należy także samemu zorientować się czy piercer używa sterylnych narządzi; nową, wyjałowioną igłę i nowy, sterylny kolczyk.

Oczywiście piercer powinien przed zabiegiem umyć ręce oraz do samego zabiegu użyć nowych, czystych rękawiczek jednorazowego użytku.

Oprócz tego musisz zorientować się czy w salon jest utrzymany w sterylnych warunkach.

Warto również zwrócić uwagę czy skóra została odkażona przez rozpoczęciem zabiegu.

Pamiętajcie, że na zdrowiu się nie oszczędza i wybierzcie profesjonalne miejsce na zrobienie swojego przekłucia.

W kwestii przekłuć nie warto ryzykować, źle wykonany zabieg może spowodować blizny, które już nigdy nie znikną!

Dobry specjalista dobierze również odpowiednią długość kolczyka do Twoich cech anatomicznych oraz zrobi przekłucie tak aby kolczyk krzywo nie odstawał w przyszłości.

W przypadku wyboru odpowiedniego salonu w ramach przekłucia otrzymasz wszystkie niezbędne informacje o pielęgnowaniu rany oraz profesjonalną pomoc w przypadku ewentualnych komplikacji w procesie gojenia się przekłucia.

Często pytacie, który salon my polecamy dlatego jesteśmy na etapie tworzenia dla Was specjalnej listy sprawdzonych i polecanych piercerów, którą niebawem Wam udostępnimy.